Poslední dvoupatrový mezonet k prodeji

info@vilagregr.cz

Na Hubálce 922/1, Praha 6 Střešovice

O vile
Základní přehled

Autor vily Vladimír Grégr (1902-1943) byl jedním z nejslavnějších architektů české avantgardy meziválečného období. Stavěl veřejné budovy, ale hlavně vily pro nejslavnější osobnosti své doby. Byl například autorem sedmi vil ve čtvrti tzv. českého Hollywoodu (dnešní Barrandov) nebo domu pro Jana Wericha. Vila Grégr je jeho funkcionalistickou perlou. Podle historika architektury Zdeňka Lukeše patří Grégrova vila na Hubálce (Vila Grégr) k jeho nejcennějším dílům: „Snad nejcennější předválečnou stavbou je pozoruhodná vila v ulici Na Hubálce 1…“ (Lukeš, Z.)

doc. Ing. arch. Radek Lampa

Obnova Vily Grégr byla svěřena stejně slavnému architektovi dnešních dnů docentu Radkovi Lampovi, jež navrhl například neopominutelnou dominantu Prahy – palác Crystal nebo sídlo mezinárodní firmy BDO, která nese prvky architektonické avantgardy objevující se i v Grégrových dílech. Architekt Lampa, stejně jako kdysi Grégr, navrhuje vily i pro slavné české osobnosti, mezi něž patří i Petr Kellner.

Slovo architekta

Hollywoodský architekt, autor aerodynamického designu Slovenské strely, oblíbený architekt rodiny Havlových, plodný architekt originálně oscilující mezi kultivovaným funkcionalismem a divokým západem, zatčen gestapem a v 41 letech popraven v Reichu za odbojovou činnost. To je autor vily Na Hubálce Vladimír Grégr. Za mě jeho nejzajímavější, nejvelkorysejší. Architektura postavená na čisté hře objemů a rafinované kompozici plných stěn a oken. Dům socha. Jeho spojení funkcionalistické architektury s přírodou zde vytvářejí jednotnou a jasnou myšlenku. Romantická představa o přírodě je vyjádřena na fasádě ve formě hrubé omítky zvaná borová kůra a dřevěných palubek coby roubení. Jako architekt s úctou přicházející po osmdesáti letech v podstatě k vzácné památce jsem stál před nelehkým úkolem. Našim cílem bylo maximálně zachovat kouzlo Grégra a jeho doby pražské smetánky. Využití domu a jeho komplexní rekonstrukce si vyžádalo něco přidat, něco ubrat, a to jsme udělali tak, aby neponičilo, ale naopak vyzdvihlo výše popsané. Doufám, že se nám to podařilo.

Okolí

Luxusní bydlení, to není jen byt nebo dům. Luxusní bydlení zahrnuje také nejbližší okolí Vašeho domova. Pokud si vyberete k bydlení Vilu Grégr, vyberete si opravdu královskou lokalitu od začátku až do konce. Vila Grégr stojí na hraně historického jádra Prahy, mezi Ořechovkou a Pohořelcem v jedné z nejluxusnějších čtvrtí. Historická cesta Hradčan začíná jen čtyři minuty od vily a k bráně Pražského hradu dojdete pohodlnou procházkou za pouhých patnáct minut. Vše důležité, co budete potřebovat ke spokojenému životu budete mít maximálně patnáct minut chůze z vašeho domova, aniž byste museli kdy použít auto. Jen pár minut od nádherného parku Petřín a ještě méně od parkového dětského hřiště Maxe van der Stoela. V pěší vzdálenosti budete mít dvě státní a jednu mezinárodní školku a také dvě mezinárodní a jednu státní základní školu, sportovní areál Strahov, sportovní klub Střešovice, otevřené koupaliště Petynku. Veřejná taneční škola je jen dvě minuty od domu a jen o kousek dál gymnastický klub. Restaurace, kavárny a obchody jsou na Bělohorské ulici i na Pohořelci pět minut od domu. V dosahu pěti minut je také kino Dlabačov. K poliklinice Pod Marjánkou dojedete autem za pět minut. Na Pražském okruhu budete autem za dvě minuty a na letišti za patnáct minut.

Chart